گردشگری ایتالیا؛ جزیره بدون کووید

به گزارش بازی های اندروید، مهدی عباسی، کارشناس گردشگری با مرور تجربه کشورها برای رونق گردشگری در دوران کرونا، از پروژه جزیره بدون کووید که برای گشودن جزایر کوچک به روی گردشگران به صورت ایمن شروع شده است، به ایسنا اطلاع داد و گفت: هدف این پروژه، واکسیناسیون ساکنان این جزایر و در نتیجه نجات گردشگری است. پروچیدا اولین جزیره ایتالیا است که تقریباً تمام ساکنان آن علیه کرونا واکسینه شده اند.

گردشگری ایتالیا؛ جزیره بدون کووید

به گفته او، 92 درصد از جمعیت بالای 18 سال که در جزیره پروچیدا واقع در خارج از شهر ناپل زندگی می نمایند، در جریان این پروژه واکسینه شده اند. ساکنان این جزیره با جمعیت تقریبی 10هزار نفر اکثراً با جانسون و جانسون تک دوز واکسینه شده اند.

جزیره پروچیدا جایی که بخشی از فیلم ایل پستینو (پستچی) در سال 1994 فیلمبرداری شد، به عنوان پایتخت فرهنگی ایتالیا در سال 2022 انتخاب شده است. مقامات ایتالیا امید دارند واکسیناسیون ساکنان جزیره تأثیر مثبتی در این فصل گردشگری و رویدادهای پایتخت فرهنگی داشته باشد.

رسانه های ایتالیا همچنین گزارش نموده اند جزیره ایسچیا با حدود 20 هزار نفر جمعیت مقصد بعدی در کمپین جزیره بدون کووید است.

عباسی، کارشناس گردشگری گفت: در سراسر ایتالیا گروه های اولویت دار به ویژه گروه های سنی در کمپین واکسیناسیون مشخص شده اند. اقدام برای واکسیناسیون ساکنان جزایر توریستی قبل از تکمیل واکسیناسیون گروه های سنی اولویت دار در سراسر ایتالیا باعث بروز واکنش های تندی شده است. هرچند درخواست شهرداران جزایر برای پروژه جزیره بدون کوید برای نجات فصل گردشگری مورد حمایت وزیر گردشگری ایتالیا ـ ماسیمو گراواگلیا ـ قرار گرفته است. با این حال ساکنان شهرهای سرزمین اصلی که منبع نخست تأمین معیشت آن ها گردشگری است، به این طرح اعتراض نموده اند که اولویت بندی این جزایر تبعیض آمیز است.

ماسیمیلیانو فدریگا، رییس اتحادیه مقامات منطقه ای ایتالیا با اعمال قوانین متضاد در سراسر این کشور مخالفت نموده و گفته است: ما باید به همه شهروندان نشان دهیم که در برابر دشواری های کرونا عدالت وجود دارد و نباید تبعیض قائل شویم.

استفانو بوناچینی، رییس یگی از مناطق ایتالیا نیز با انتقاد از این که امتیاز دادن به بعضی از مقاصد گردشگری به دیگران آسیب می رساند، گفت: دولت ابتدا باید روی گذرنامه واکسیناسیون کار کند که قوانین برابر برای همه در سراسر اروپا اعمال می گردد.

دینو آمبروسینو ـ شهردار پروچیدا؛ جزیره بدون کووید ـ نیز گفته که این جزیره و موارد دیگر نه تنها به دلایل گردشگری، بلکه به دلیل کمبود سیستم های بهداشتی به یاری احتیاج دارند. ساکنان پروچیدا بیشتر از کسانی که در سرزمین اصلی در این اپیدمی زندگی می نمایند در معرض خطر هستند. به عنوان مثال در صورت احتیاج به یک واکنش شدید باید یک قایق آمبولانس به جزیره آورده گردد.

در کارزار واکسیناسیون که در ایتالیا با جمعیت تقریبی 60 میلیون نفر شروع شده، تا به امروز حدود 21 میلیون دوز واکسن تزریق شده است. تعداد افرادی که هر دو دوز واکسن را دارند 6.2 میلیون نفر است. در پروژه واکسیناسیون سراسری اولویت با گروه های سنی بالاتر و پرسنل بهداشت و آموزش بوده است.

ایسنا نوشت، تعداد کل موارد در همه گیری این ویروس در ایتالیا بیش از چهار میلیون نفر و تلفات جانی 121 هزار نفر بوده است. ایتالیا تا کنون مقررات قرنطینه را برای ورود مسافران و گردشگران مشخص نموده بود که با فرارسیدن تابستان از حذف این مقررات برای گردشگران واکسینه شده و بی خطر خبر داده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1164

به "گردشگری ایتالیا؛ جزیره بدون کووید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری ایتالیا؛ جزیره بدون کووید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید