ادعای مارک میلی علیه برنامه هسته ای ایران

به گزارش بازی های اندروید، ایرنا نوشت: ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جلسه استماع کنگره آمریکا در هراس از پیشرفت برنامه هسته ای ایران مدعی شد ایران ظرف چند هفته می تواند مواد کافی برای بمب هسته ای داشته باشد.

ادعای مارک میلی علیه برنامه هسته ای ایران

ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در جلسه استماع کنگره آمریکا مدعی شد: ایران می تواند ظرف چند هفته مواد کافی برای بمب هسته ای داشته باشد و می تواند ظرف چند ماه یک بمب واقعی بسازد.

این مقام نظامی آمریکایی ادعا کرد: ایران اقداماتی را برای توسعه توانایی های خود برای فراوری سلاح های هسته ای انجام داده است. اگر ایران سلاح هسته ای فراوری کند، چندین گزینه برای فرماندهی آمریکا وجود دارد.

وی بعلاوه گفت: چین و روسیه توانایی و قدرت برای تهدید منافع آمریکا دارند اما جنگ با این دو کشور حتمی یا نزدیک نیست.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیش از این نیز مدعی شده بود که ایران می تواند در کمتر از2 هفته مواد شکافت پذیر برای ساخت بمب اتمی فراوری کند.

میلی در مجلس نمایندگان آمریکا ادعا نموده بود: ایران می تواند در مدت کمتر از دو هفته مواد شکافت پذیر برای ساخت یک بمب هسته ای فراوری کند و تنها چند ماه برای ساخت یک بمب اتمی واقعی زمان احتیاج دارد.

وی اتصریح نموده بود: اما ایالات متحده، همانند یک سیاست، متعهد است که ایران یک سلاح هسته ای وارد عرصه نخواهد کرد.

اظهارات این مقامات آمریکایی درحالی مطرح می گردد که ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هفتم اسفند در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی بی اس خاطرنشان کرد که ایران تصمیمی برای برنامه تسلیحاتی هسته ای ندارد.

وی در پاسخ به پرسش این شبکه درباره اینکه آیا ایران تصمیمی برای ساخت سلاح هسته ای دارد؟ گفت: تا جایی که می دانیم، اعتقادی نداریم که رهبران تهران تصمیمی برای از سرگیری برنامه تسلیحاتی که در خاتمه سال 2003 تعلیق نموده بودند، گرفته باشند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 فروردین 1402 بروزرسانی: 8 فروردین 1402 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1744

به "ادعای مارک میلی علیه برنامه هسته ای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای مارک میلی علیه برنامه هسته ای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید