حمله مجدد کیهان به دولت: تا این حد گرفتار قحط الرجال هستیم؟!

به گزارش بازی های اندروید، روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه خود نوشت: آیا دولت روحانی دچار قحط الرجال شده که استاندار غیراستاندارد خود را به ریاست یک سازمان مهم ملی گماشت؟!

حمله مجدد کیهان به دولت: تا این حد گرفتار قحط الرجال هستیم؟!

این سوال انتقادی را روزنامه آفتاب یزد با اشاره به حکم انتصاب استاندار خوزستان به ریاست سازمان استاندارد تصریح نموده و می نویسد: در مهرماه امسال، حوزه بازرسی وزارت کشور در گزارشی، نتیجه ارزیابی عملکرد استانداری های کشور در شاخص های اختصاصی و عمومی را بیان نمود. بر اساس این گزارش رسمی، استانداری خوزستان با کسب 1537 امتیاز در سال 98 در بین استان های کشور، رتبه آخر را کسب کرد؛ این رتبه درحالی است که استان خوزستان همیشه در سال های گذشته بیشترین اعتبارات را در بودجه سالانه به خود اختصاص داده است.

خبر می رسد که ناظر مجلس در شورای عالی استاندارد، با بیان اینکه فرایند انتخاب رئیس جدید سازمان ملی استاندارد ایران طی نشده، انتخاب رئیس جدید این سازمان را غیرقانونی بیان نمود! معصومه پاشایی با اشاره به فرایند انتخاب رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، این انتخاب را غیرقانونی دانست و گفت: طبق ماده 33 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد ابلاغی 2 دی 1396، ارکان سازمان ملی استاندارد از دوبخش شورای عالی استاندارد و رئیس سازمان تعیین شده است.

وی افزود: بر اساس ماده 36 این قانون، رئیس سازمان با پیشنهاد رئیس جمهور یا معاون اول وی و تایید شورای عالی استاندارد و با حکم رئیس جمهور برای مدت چهارسال انتخاب می گردد و انتصاب مجدد وی برای دوره های بعد بلامانع است. متاسفانه در انتخاب رئیس جدید سازمان ملی استاندارد، به نص صریح قانون توجه نشده و برخلاف قانون رفتار شده است. وی افزود: به عنوان ناظر مجلس در شورای عالی استاندارد اعلام می کنم، جلسه ای برای انتخاب رئیس جدید سازمان ملی استاندارد تشکیل نشده تا شورای عالی استاندارد آن را تائید کند.

آفتاب یزد می افزاید: تصمیم گیری درباره این انتصاب، واژه ای مظلوم است. اینکه ضعیف ترین یا یکی از ضعیف ترین استانداران حسن روحانی از اهواز، یکراست راهی موسسه استانداردی گردد که خود دچار معضل مدیریتی است و نیره پیروزبخت دست کمی از غلامرضا شریعتی در مدیریت در این سازمان بسیار مهم ندارد ما را به فکر فرو می برد که دولت دچار قحط الرجالی است یا مجموعه ای از تصمیمات فریز شده به گونه ای اتخاذ می گردد که جز بُهت، نتوان کاری کرد و عکس العملی نشان داد!

اینکه یک استان را از منظر مدیریت عالی دچار چالش کنیم تا استانی دیگر را از چالش نجات دهیم و بعد استاندار معزول را یک راست روی جایگاهِ مدیریتیِ دیگری بنشانیم که دوست و دشمن دچار حیرت گردد را نمی توان به آسانی هضم کرد!

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1041

به "حمله مجدد کیهان به دولت: تا این حد گرفتار قحط الرجال هستیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله مجدد کیهان به دولت: تا این حد گرفتار قحط الرجال هستیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید