خبرنگاران اسکاتلند ناگزیر به کاهش سطح قرنطینه شد

به گزارش بازی های اندروید، لندن- خبرنگاران- سروزیر اسکاتلند یک هفته پس از مخالفت با تصمیم دولت لندن برای کاهش سطح قرنطینه، ناگزیر محدودیت ها در این منطقه را آسان و گفت که سال تحصیلی جدید زودتر از موعد شروع خواهد شد.

خبرنگاران اسکاتلند ناگزیر به کاهش سطح قرنطینه شد

نیکلا استرجن روز پنجشنبه با ایراد سخنانی در مجلس محلی اسکاتلند، آموزگاران را مکلف کرد تا از ماه آینده به مدارس بازگشته و مقدمات بازگشایی مراکز تحصیلی را برای 11 اوت (21 مرداد) مهیا نمایند. بر اساس طرح دولت، دانش اموزان به صورت پاره وقت و طبق آداب خاصی که نکات بهداشتی در آن رعایت گردد، در کلاس های درس شرکت خواهند کرد.

همچنین مقررات منع رفت و آمد در اسکاتلند از پنجشنبه آینده (8 خرداد) یک پله کاهش خواهد یافت و اسکات ها قادر خواهند بود تا ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی در سطح شهر تردد نمایند.

فعالیت های ساخت وساز، کشاورزی و مراکز جمع آوری پسماند نیز از سر گرفته خواهد شد؛ بوستان ها بازگشایی شده و شهروندان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی قادر به دیدار با سایر افراد خواهند بود. با این حال دولت دیدار خانواده ها در داخل خانه را توصیه نمی کند.

استرجن در سخنان خود تأکید کرد که افراد، نکات بهداشتی را رعایت نمایند و تا حد ممکن از خانه خارج نشوند. وی از مراحل پایانی آزمایش کیت های جدید تست کرونا اطلاع داد که اگر با موفقیت به نتیجه برسد برای مهار شیوع ویروس در کشور حیاتی خواهد بود.

بعضی محدودیت های قرنطینه در انگلیس، چهارشنبه گذشته برداشته شد؛ با این حال سر وزیر اسکاتلند با اشاره به آمار بیشتر ابتلا به کرونا در اسکاتلند نسبت به سایر مناطق انگلیس، گفت که امکان تصمیم گیری مشابه در این منطقه وجود نداشت.

وی مدعی شد که در روزهای گذشته آمار ابتلا و مرگ ومیر بر اثر کرونا در اسکاتلند شیب نزولی داشته است.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس نیز پس از هفت هفته اعمال قرنطینه کامل در کشور، محدودیت های مرتبط با ورزش در فضای آزاد و رفتن به محل کار را آسان کرد.

وی در سخنانی که از رسانه های گروهی انگلیس پخش شد، برنامه دولت لندن برای عبور از قرنطینه با هدف به حرکت درآوردن چرخه های اقتصاد و به طور هم زمان مهار ویروس کرونا در کشور را ارائه کرد.

نخست وزیر انگلیس اظهار کرد که در دو ماه آینده دولت بر پایه توصیه دانشمندان، آمارها و بهداشت عمومی، برنامه عبور از قرنطینه را اجرا خواهد نمود. وی توضیح داد که اجرای هرگام از برنامه دولت، مشروط به رعایت نکات بهداشتی توسط شهروندان و آمار شیوع کرونا در کشور است.

او پیش تر گفته بود که دولت های محلی اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی ممکن است مطابق با وضع کرونا در این مناطق، سیاست متفاوتی را پیگیری نمایند.

بر اساس آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت انگلیس تا به امروز 36 هزار و 42 نفر در سراسر این کشور براثر ابتلا به بیماری کرونا جان باخته که از این میزان 2 هزار و 184 نفر متعلق به اسکاتلند است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 543

به "خبرنگاران اسکاتلند ناگزیر به کاهش سطح قرنطینه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اسکاتلند ناگزیر به کاهش سطح قرنطینه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید