خبرهای مهم بورسی سخنگوی دولت، بورس بازان منتظر باشند

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران: سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه بخشی از ساتا نیز به بورس خواهد آمد و همچنین در روزهای آینده ایمیدرو و ایدرو به بازار بورس می آیند و بر این اساس عرضه های جدیدی را در بازار بورس شاهد خواهیم بود.

خبرهای مهم بورسی سخنگوی دولت، بورس بازان منتظر باشند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با بعضی رسانه ها، درباره برنامه های دولت برای مدیریت بازار بورس، گفت: به طور کلی سرمایه گذاری در هر زمینه ای از جمله خرید سهام ممکن است با فراز و نشیب هایی همراه باشد اما دولت همه کوشش خود را به کار خواهد گرفت تا امنیت سرمایه گذاری مردم تحقق یابد. خوشبختانه مردم پول های خود را به سمت بازارهای مسکن، سکه و ارز نبرده اند بلکه به سمت بازار بورس برده اند که علامت بسیار خوبی برای جامعه است و نشان می دهد که جامعه درست و منطقی تصمیم می گیرد.

وی اضافه نمود: شستا که اخیراً عرضه شده است، منابعی را به وسیله بازار بورس به دست آورده و حتماً از این منابع در جهت سرمایه گذاری های جدید و اشتغال زایی و البته بدون بنگاه داری استفاده خواهد نمود. خوشبختانه بخشی از ساتا نیز به بورس خواهد آمد و همچنین در روزهای آینده ایمیدرو و ایدرو به بازار بورس می آیند و بر این اساس عرضه های جدیدی را در بازار بورس شاهد خواهیم بود.

سخنگوی دولت گفت: صندوق های ETF یا صندوق های قابل معامله در بورس که دولت تا 20 درصد تخفیف خواهد داد، صندوق های بسیار ایمنی برای سرمایه گذاری هستند که تداوم نشاط بازار، سیاست و استراتژی دولت است. دولت کنترل ریسک بازار را هم در دستور کار دارد، ما به دنبال آن هستیم که علاوه بر اینکه تداوم سودآوری واقعی در بازار محقق گردد، نشاط بازار هم محقق گردد.

ربیعی با بیان اینکه ما کوشش می کنیم شرکت های دولتی را نیز عرضه کنیم، اعلام نمود: برنامه ریزی دقیقی در این زمینه اجرا شده و شرکت هایی که تا پیش از این تمام یا بخشی از سهام آنان متعلق به دولت یا نهاد عمومی غیردولتی بوده به تدریج وارد بورس می شوند و این عرضه ها ادامه خواهد داشت.

وی تاکید نمود: برنامه عرضه ایمیدرو هم تا حد زیادی نهایی شده است، فکر می کنم تا یک ماه آینده بتوانیم ایمیدرو را در بورس عرضه کنیم و سایر شرکت های متعلق به نهادهای عمومی و شرکت های دولتی هم به تدریج تا خاتمه سال عرضه خواهند شد.

ربیعی خاطرنشان ساخت: صندوق های سرمایه گذاری با تخفیف 20 درصدی تضمین بسیار خوبی برای سرمایه گذاری هستند، در بخش کنترل بازار و تداوم سودآوری هم ما تمام سعی خود را می کنیم تا مشارکت مردم به وسیله روش های کم ریسک تر مثل صندوق های مشاع تداوم یابد. دولت تمام اهتمام خود را به خرج خواهد داد تا نشاط در بازار بورس تداوم یابد و امیدواریم مردم هم همچنان سرمایه گذاری خود را در جای درستی مثل صندوق های ETF که دولت در برنامه خود دارد، دنبال کند.

وی گفت: برنامه ریزی هایی اجرا شده تا بخشی از سهام نهادهای عمومی نیز به افرادی از صاحبان صندوق ها واگذار کنیم که البته چون این موضوع هنوز نهایی نشده است، بنده نمی توانم چگونگی آن را در حال حاضر اعلام کنم اما صاحبان صندوق های نهادهای عمومی مطمئن باشند که کوشش های زیادی صورت خواهد گرفت که بخشی از سهام آنان یا با کسر از حقوق و یا از محل سودی که خواهند داشت به طبقات پایین اجتماعی هم تعلق گیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 496

به "خبرهای مهم بورسی سخنگوی دولت، بورس بازان منتظر باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای مهم بورسی سخنگوی دولت، بورس بازان منتظر باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید