دبیر کمیته علمی کرونا به ادعای مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن پاسخ داد

به گزارش بازی های اندروید، دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت: مواردی مانند مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن کرونا که در روز های اخیر در فضای مجازی منتشر شده، به هیچ عنوان مبنای علمی نداشته و ارتباطی به تزریق واکسن کرونا ندارد و صحبت های روز گذشته به هیچ وجه به معنی تایید این خاصیت به دنبال عارضه واکسن نیست.

دبیر کمیته علمی کرونا به ادعای مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن پاسخ داد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ دیزل بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دکتر عاطفه عابدینی درباره مباحث مطرح شده در فضای مجازی در زمینه مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن کرونا گفت: روز گذشته در این زمینه گفته شد که باید فرصت بدهید تا جواب علمی و قانع نماینده ارائه گردد که طبق تحقیقات اجرا شده، شواهدی مبنی بر اینکه واکسن کرونا (هر برند واکسن) باعث ایجاد این خاصیت در انسان ها می گردد، وجود ندارد. مردم عزیز به هیچ وجه نگران این شایعات نباشند و خبر ها را فقط از منابع معتبر و سایت وزارت بهداشت دنبال نمایند و به مطالب غیرعلمی منتشر شده در فضای مجازی توجهی ننمایند.

وی ادامه داد: چسبیدن فلزات به بدن در بعضی افراد ممکن است رخ بدهد و در بسیاری افرادی که واکسن کرونا دریافت ننموده اند نیز مشاهده شده است؛ بنابراین به هیچ وجه نمی توان چنین چیزی را به تزریق واکسن کرونا نسبت داد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، عابدینی گفت: مواردی مانند چربی پوست یا رطوبت یا تکیه گاه بودن قسمتی از بدن در این زمینه ممکن است موثر باشد و نباید این مباحث را به موضوع مهم واکسیناسیون کرونا نسبت داد.

دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 گفت: دنیا بیش از یک سال و چهار ماه است که با بیماری کووید 19 مبارزه می نماید و در این راستا سخت، فرآیند واکسیناسیون در کشور ما نیز شروع شده و ادامه پیدا نموده است. بعضی افراد غیرعلمی با مقاصد نامعلوم و بهره گیری از مباحث نادرست، در همه این بازه زمانی حساس، موارد غیرعلمی را مطرح نموده اند که مورد تایید نبوده و مورد اخیر نیز یکی از همین موارد محسوب می گردد که ارتباطی به واکسن کرونا ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1208

به "دبیر کمیته علمی کرونا به ادعای مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر کمیته علمی کرونا به ادعای مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید