در حال حاضر تعداد 23 کشتی و 10 کانتینر یخچال دار در بندر امیر آباد فعال هستند

به گزارش بازی های اندروید، خبرگزاری خبرنگاران- احمد حسین زادگان که روز گذشته درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان بر ضرورت تقویت حمل و نقل دریایی مازندران تاکید نمود، امروز صبح در این راستا با رییس هیات مدیره هلدینگ ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر در دفتر خود ملاقات کرد .

در حال حاضر تعداد 23 کشتی و 10 کانتینر یخچال دار در بندر امیر آباد فعال هستند

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری،استاندارمازندران روز گذشته در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور تفتی، مدیرعامل کشتیرانی خزر برگزار گردید، بر ضرورت تقویت حمل و نقل دریایی مازندران تاکید نمود و اضافه کرد: ضرورت دارد تجهیزات حمل و نقل دریایی به خصوص کانتینری نیز متناسب با این زیرساخت ها در دریای خزر فراهم گردد.

در راستای عملی کردن این نگاه و ضرورت، استاندار مازندران امروز در دفتر کار خود با دکتر مسیبی بهروز، رییس هیات مدیره هلدینگ ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و تفتی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی دریای خزر ملاقات کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران یادآور شد: از جمله راه های برطرف مسائل جدی صادر نمایندگان استان، مخصوصا در حوزه حمل انبوه محصولات کشاورزی و شیلاتی و در نتیجه؛ کاهش هزینه های حمل، استفاده از حمل و نقل دریایی است.

استاندار مازندران گفت: خوشبختانه با الحاق ایران به تعرفه ترجیحی اتحادیه اوراسیا، دولت زمینه را بویژه برای بنادر شمالی فراهم نموده است و هم در بندر امیر آباد که تنها بندر دارای خط ریلی شمال کشور است این فرصت فراهم شده است، که صادرنمایندگان بتوانتد از حمل و نقل ریلی استفاده نمایند.

مقام عالی دولت در مازندران، توضیح داد: انتظار می رود؛ شرکت ملی کشتیرانی حضور فعالتر و موثر تری در حوزه حمل بار به وسیله دریا در بندرامیر آباد داشته باشد.

او اضافه کرد: امیدواریم؛ با حضور موثر و بیشتر شرکت کشتیرانی در بندرامیرآباد، صادرات محصولات غیرنفتی بیشتر گردد.

حسین زادگان، ادامه داد: با تقویت ناوگان حمل و نقل دریایی از این طریق؛ کیفیت وحجم محصول افزایش و هزینه حمل و نقل کاهش می یابد.

استاندار با بیان این که در حال حاضر تعداد 23 کشتی و 10 کانتینر یخچال دار در بندر امیر آباد فعال هستند، گفت: محصولات فاسد شدنی نیز با استفاده از کانتینر های یخچال دار بیشتر حمل می گردد .

در این نشست با حضور رییس سازمان کشتیرانی خزر و اعضای هیات مدیره مقرر شد که دفتر مرکزی این سازمان در استان مازندران مستقر و تعداد بیشتری کانتینر های حمل و کانتینر های یخچال دار در بندر امیرآباد مستقر گردد.

همچنین برای تقویت روابط کاری نزدیکتر تجار مازندران با مجموعه کشتیرانی خزر و استفاده بهتر از ظرفیت های این شرکت هم در قالب یک کمیته کاری مذاکرات لازم صورت گرفت.

تفتی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی خزر نیز در این ملاقات گفت: توسعه صادرات نیازمند زیرساخت است که استاندار مازندران حمایت خود را جهت ایجاد زیرساخت اعلام کردند.

وی اطلاع داد: درنظر داریم ترمینال کانتیتری، دپه محصولات خشک و سردخانه ای برای صادرات میوه و سایر محصولات در استان مازندران ایجاد کنیم.

تفتنی بیان کرد: همچنین تقویت وتوسعه ترانزیت در راستای کریدور ترانزیتی جنوب به شمال در برنامه کاری ما است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 982

به "در حال حاضر تعداد 23 کشتی و 10 کانتینر یخچال دار در بندر امیر آباد فعال هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حال حاضر تعداد 23 کشتی و 10 کانتینر یخچال دار در بندر امیر آباد فعال هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید