ضربه 100 میلیون دلاری کرونا به ایرلاین های خاورمیانه

به گزارش بازی های اندروید، اتحادیه صنعت هوانوردی روز دوشنبه گزارش داد که اختلالات به وجود آمده در پروازها و مسافرت های هوایی به علت شیوع ویروس کرونا تا به این لحظه 100 میلیون دلار به ایرلاین های خاورمیانه ضرر زده است.

ضربه 100 میلیون دلاری کرونا به ایرلاین های خاورمیانه

به گزارش بازی های اندروید به نقل از خبرنگار مهر، اتحادیه صنعت هوانوردی روز دوشنبه گزارش داد که اختلالات به وجود آمده در پروازها و مسافرت های هوایی به علت شیوع ویروس کرونا تا به این لحظه 100 میلیون دلار به ایرلاین های خاورمیانه ضرر زده است. خاورمیانه به عنوان مرکزی برای اتصال مسافرت های شرق به غرب شناخته شده است.

شهر دوبی در حاشیه خلیج فارس، که خانه پرترافیک ترین فرودگاه بین المللی جهان است، وابستگی سنگینی به توریسم و مسافرت هوایی دارد. به علت شیوع ویروس کرونا ، امارات متحده و سایر کشورهای خلیج فارس تمامی پروازهای خود به ایران را لغو کرده اند. همچنین تعداد پروازهای این کشورها به چین بسیار محدود شده است.

اتحادیه هوانوردی بین الملل (یاتا) که نمایندگی 290 ایرلاین جهان را به عهده دارد خاطرنشان کرد پیش بینی خود در مورد رشد تقاضای مسافر در خاورمیانه را برای امسال از 4.6 درصد به 2.3 درصد کاهش داده است.

یاتا خاطرنشان کرد در تخمین های خود تأثیر منفی توقف پروازهای ایرلاین های منطقه به مکه و مدینه را در نظر نگرفته است. این در حالی است که عربستان به علت شیوع ویروس کرونا صدور ویزا برای زائران مکه و مدینه را متوقف کرده است.

یاتا خاطرنشان کرد در صورت تداوم شیوع جهانی ویروس، صنعت هوانوردی با ضرری 30 میلیارد دلاری روبرو خواهد شد و ترافیک هوایی جهان امسال 4.7 درصد کاهش خواهد یافت. صنعت هوانوردی آسیا اقیانوسیه با ضرر 27.8 میلیارد دلاری بیشتر از همه آسیب خواهد دید. حدود 12.8 میلیارد دلار از ارزش بازار هوانوردی چین نابود خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 343

به "ضربه 100 میلیون دلاری کرونا به ایرلاین های خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضربه 100 میلیون دلاری کرونا به ایرلاین های خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید