نمکی: از همان روزهای ابتدایی خواهان قطع پروازهای مستقیم از چین شدم

به گزارش بازی های اندروید، وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه هیچ زمانی در خصوص بیماری کرونا به دور از صداقت با مردم صحبت نخواهم کرد، گفت: از همان روزهای ابتدایی خواهان قطع پروازهای مستقیم از کشور چین شدم.

نمکی: از همان روزهای ابتدایی خواهان قطع پروازهای مستقیم از چین شدم

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش بازی های اندروید، دکتر سعید نمکی در پیامی ویدویی اظهار کرد: با مردم کشور هیچ وقت به دور از صداقت و با هیچ گونه مصلحت اندیشی حرف نخواهم زد و این اطمینان را می دهم که در ارتباط با بیماری کرونا به جز صداقت و یک رنگی هیچ راه دیگری را انتخاب نکنم.

وی ادامه داد: زمانی که در کشور چین اولین آلودگی به ویروس کرونا گزارش شد به عنوان یک معلم دانشگاه و به عنوان کسی که از 30 سال گذشته سکان دار بهداشت کشور در رابطه با مبارزه با بیماری مالاریا، ریشه کنی فلج اطفال، مبارزه با سرخک و کنترل کزاز در کشور بودم، اقداماتی را برای کنترل بیماری در کشور تدارک دیدم.

نمکی با اشاره به این که از همان روزهای ابتدایی از همکاران خواستم با تمام قوت به این موضوع ورود نمایند، توضیح داد: برای من این موضوع روشن بود که ویروس به کشور می رسد و با مردم صحبت کردم و گفتم که صدای پای ویروس را از پشت دروازه های کشور می شنوم.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: بنابراین تمام همکارانم را دعوت کردم تا به تدوین یک برنامه کشوری در این زمینه بپردازیم و در مرحله اول تمام دانشگاه های علوم پزشکی را با ویروس کرونا آشنا کردیم که برای ورود ویروس آمادگی کامل داشته باشند. در مرحله دوم به تمام همکاران خود راه های آگاهی مردم و آموزش همگانی را آموختیم.

وی در ادامه با اشاره به این که از همان روزهای ابتدایی همکارانم را دعوت کردم تا شیوه های آزمایشگاهی برای تشخیص زودرس بیماری در کشور داشته باشیم، اظهار کرد: متاسفانه کیت های آزمایشگاهی مدت ها بعد از این که بیماری در کشور بود از سازمان بهداشت جهانی و مناطق دیگر برای ما ارسال شد.

وزیر بهداشت اضافه نمود: همکاران من در مجموعه انستیتو پاستور و دانشگاه های علوم پزشکی تهران کارهای تشخیصی کیت ها را آماده کردند و از سوی دیگر موارد مشکوک از کشورهای دیگر را که طی روزهای ابتدایی به کشور آمده بودند تست کردند، همچنین بلافاصله خروج ماسک از کشور را ممنوع اعلام کردم و از مجموعه تجهیزات پزشکی کشور خواستم که از فراوری نمایندگان داخلی تا می توانند ماسک بخرند و انبار نمایند.

نمکی با بیان این که داروهایی که کشور چین در روزهای ابتدایی اعلام نموده بود که تاثیر نسبی بر کنترل بیماری دارد را تهیه کردیم و از همان روزهای ابتدایی خواهان قطع پروازهای مستقیم از کشور چین شدم.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 388

به "نمکی: از همان روزهای ابتدایی خواهان قطع پروازهای مستقیم از چین شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: از همان روزهای ابتدایی خواهان قطع پروازهای مستقیم از چین شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید