پرونده های فاقد پروانه ساختمانی را نمی توان با فوریت آنالیز کرد

به گزارش بازی های اندروید، تهران (پانا) - عضو شورای شهر تهران گفت پرونده هایی که ناشی از توافقات بدون پروانه ساختمانی در دوره قبل هستند بسیار حساس هستند و نمی توان آن ها را به صورت دوفوریت آنالیز کرد.

پرونده های فاقد پروانه ساختمانی را نمی توان با فوریت آنالیز کرد

بهاره آروین در سیصد و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در مخالفت با دوفوریت لایحه الحاق پفراینده های توافقات فاقد پروانه ساختمانی به لیست پیوست (د) مصوبه طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 گفت: به عقیده من تصویب دوفوریت این لایحه هیچ توجیهی ندارد و دلایلی که معاون شهرسازی و معماری برای این امر آوردند قانع کننده نیست.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به اینکه شهرداری از زمان تصویب مصوبه طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 زمان زیادی داشته است، باید گزارشی از فرایند اجرا دهد. آنالیز مجوزهایی که پیش از این در مصوبه داده بودیم به کجا رسیده است و این لیست بر چه اساسی تغییر می نماید؟

وی افزود: من جزئیات پفراینده هایی را که در لیست الحاقی آمده اند آنالیز نموده ام و بعضی از آن ها شرایط سوال برانگیزی دارند. اصلا چرا این پفراینده ها از لیست قبلی جا مانده اند؟ یا براساس چه منطقی بعضی از پفراینده ها به لیست اضافه شده و بعضی اضافه نشده اند؟ جای این بحث ها در صحن علنی نیست و باید در کمیسیون بحث گردد.

آروین پفراینده هایی را که ناشی از توافقات فاقد پروانه ساختمانی در دوره قبل هستند بسیار حساس دانست و تاکید نمود: نمی توان آنالیز این پفراینده ها را به کارگروه سپرد وگرنه اصلا چرا به مصوبه طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 لیست ضمیمه کردیم؟ همان فلسفه ای که باعث شده به مصوبه لیست اضافه کنیم اقتضا می نماید لایحه الحاق لیست جدید را به صورت دوفوریت آنالیز نکنیم. در غیر این صورت از ابتدا اختیارات شورا را به کارگروه می دادیم. حال که این اختیار را نداده ایم چطور دوستان می خواهند لیستی بلندبالا را به صورت دوفوریتی به لیست قبل اضافه کنیم؟

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران در ادامه اظهار کرد: لوایح دوفوریتی که شهرداری تهران در این چهار سال به شورا تقدیم نموده بسیار معدود بوده است. آنگاه این درست است یکی از لوایحی که به صورت دوفوریتی آنالیز می گردد پیرامون چنین موضوع حساسی باشد؟ بهتر است کاری را که در چهار سال گذشته انجام نداده ایم در اواخر دوره نیز انجام ندهیم.

در ادامه با توجه به اینکه به نظر می رسید دوفوریت لایحه رای نخواهد آورد، شهرداری تهران درخواست خود را به یک فوریت تغییر داد و درنهایت یک فوریت لایحه با 14 رای موافق به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1199

به "پرونده های فاقد پروانه ساختمانی را نمی توان با فوریت آنالیز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده های فاقد پروانه ساختمانی را نمی توان با فوریت آنالیز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید