یک مدال طلای المپیک چقدر می ارزد؟

به گزارش بازی های اندروید، دستیابی به مدال المپیک آرزوی هر ورزشکار حرفه ای است، اما جدای از ارزش قهرمانی و معنوی، هر مدال طلای المپیک چقدر می ارزد؟

یک مدال طلای المپیک چقدر می ارزد؟

به گزارش تجارت نیوز، رقابت های المپیک به طور رسمی از امروز در توکیو آغاز شده و اولین مدال ها هم در رشته های مختلف توزیع شده است. 14 مدال در رشته هایی، چون وزنه برداری، تکواندو، تیراندازی، دوچرخه سواری و … که سهم کشورمان از این مدال ها یک طلا در رشته تپانچه بادی 10 متر مردان بود. اما مدال های توزیعی چه ویژگی هایی دارند؟

تمامی مدال ها باید نقوشی تعیین را در خود داشته باشند. بر اساس اعلام کمیته بین المللی المپیک هر مدال باید شامل پنج حلقه المپیک، الهه پیروزی یونان باستان، سردر استادیوم پاناتینایکوس و نام رسمی رقابت ها باشد.

دو ویژگی منحصربفرد در مدال وجود دارد که نور و درخشش هستند که هر کدام نشانگر یک موضوع است. بر اساس اعلام کمیته برگزاری المپیک توکیو، نور نشان دهنده انرژی ورزشکاران و کسانی است که از آن ها حمایت می کنند و درخشش هم نشان دهنده گرمای دوستی در سراسر جهان است.

به این مدال ها یک ربان پیروزی متصل می شود که نشان دهده اتحاد در عین تنوع است. برندگان مدال همچنین یک قاب مدال چوبی ویژه هم دریافت می کنند که هیچ دو قابی مثل هم نیست.

اندازه مدال ها

قطر هر مدال 8.5 سانتیمتر است. نازکترین بخش مدال 7.7 میلی متر و کلفت ترین بخش آن 12.1 میلیمتر ضخامت دارد. هر مدال طلا 556 گرم، مدال نقره 550 گرم و مدل برنز حدود 450 گرم است. این مدال ها از طریق جونیچی کاوانیشی، رئیس اتحادیه طراحان و جامعه طراحی اوزاکا طراحی شده است. طرح او در رقابتی میان 400 طراح و دانشجوی طراحی برنده شده است.

هر مدال چقدر می ارزد؟

بدون شک ارزش معنوی و حس افتخاری که یک ورزشکار از پیروزی در بزرگترین میدان ورزشی جهان کسب می کند با هیچ پول و ثروتی قابل مقایسه نیست. با این حال اگر فکر می کنید که یک مدال طلا کلا از طلا ساخته شده، سخت در اشتباهید. وزن خالص طلا در مدال طلا 6 گرم است که به نام روکش استفاده می شود. بقیه مدال طلا، نقره خالص است.

بدین ترتیب با توجه به نرخ 58 دلاری طلا به ازای هر گرم و قیمت 0.81 دلاری نقره، هر مدال طلای المپیک ارزشی معادل 793 دلار خواهد داشت که با توجه به نرخ دلار 25 هزارتومانی، معادل 19 میلیون و 825 هزار تومان قیمت دارد.

مدال های نقره هم از نقره خالص و مدال برنز هم از 95درصد مس و 5 درصد روی تشکیل شده است. بدین ترتیب هر مدال نقره 11 میلیون و 100 هزار و هر مدال برنز حدود 120 هزار تومان ارزش خواهد داشت.

مدال ها چگونه ساخته شده اند؟

پروژه مدال های المپیک توکیو 2020، تلفن های همراه و تجهیزات الکترونیکی دورریختی در سراسر ژاپن را از آوریل 2017 تا مارس 2019 جمع آوری کرد تا از ان ها برای ساخت مدال استفاده کند. بیش از 78 تن دستگاه الکترونیک جمع آوری شد که در مجموع از آن ها 32.2 کیلوگرم طلا، 3500 کیلوگرم نقره و 2200 کیلو برنز تولید شد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1256

به "یک مدال طلای المپیک چقدر می ارزد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مدال طلای المپیک چقدر می ارزد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید