110 شرکت دانش بنیان حوزه سلامت محصول صادراتی دارند

به گزارش بازی های اندروید، به گزارش خبرنگاران، دکتر حسین وطن پور امروز در رویداد جذب سرمایه در حوزه سلامت دیجیتال که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، عنوان نمود: ما در حوزه سلامت از برگزاری رویدادهایی همچون ایده بازارها آغاز به کار کردیم و همچنان برگزاری چنین رویدادهایی برای روی کار آمدن بسیاری از فناوری ها در پیش گرفته می گردد.

110 شرکت دانش بنیان حوزه سلامت محصول صادراتی دارند

وی با تاکید بر اینکه تحولات جدی در دانشگاه ها آغاز شده است، گفت: اکنون کمتر دانشجو یا اعضای هیات علمی داریم که دغدغه ای در حل مسائل و مسائل کشور ندارند و می بینیم هر یک از آنها به یک فناوری ورود پیدا نموده اند.

وطن پور با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور گفت: اکنون می بینیم که از همان ابتدای آغاز این پاندمی دانشجویان و اعضای هیات علمی در راستای پیشگیری، درمان و حتی فراوری واکسن ورود پیدا نموده اند. این هدفی بود که ما سالیان سال به دنبال آن بودیم که دانشگاه ها به دنبال حل مسائل کشور باشند.

مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود اینکه بسیاری از مسائل در کشور همچون تحریم، مسائل اقتصادی و تبادلات ارزی وجود دارد می بینیم بسیاری از محققان کشور درصدد رفع مسائل و تامین احتیاجهای مردم برآمده اند.

وطن پور با اشاره به فعالیت یکی از شرکت های دانش بنیان گفت: فراوری کیت تشخیص کرونا توسط شرکت های دانش بنیان یکی از اقدامات مهم در شرایط کرونا بوده است اما توانستند بخشی از احتیاجهای کشور در زمینه تشخیص کرونا را رفع نمایند.

وی با بیان اینکه تامین منابع اقتصادی توسط خود شرکت ها در چنین شرایطی سخت است، گفت: این شرکت ها باید همیشه سرمایه گذارانی داشته باشند تا بتوانند محصول خود را به مرحله تجاری سازی برسانند.

وطن پور اضافه نمود: یک زمانی ما به تشکیل کمیته های تجاری سازی و انجمن هایی برای رفع مسائل شرکت های دانش بنیان پرداختیم اما اکنون می بینیم صندوق نوآوری و شکوفایی اقداماتی در این راستا برای شرکت های دانش بنیان انجام می دهد.

مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید نمود: از این رو مهم است که تمام حمایت ها از شرکت های دانش بنیان به اتفاق همه ارگان ها باشد تا شاهد رشد شرکت ها باشیم.

وطن پور با بیان اینکه نگاه بالا به پایین به فناوری، فناوری را خرد می نماید، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی اخیرا دیدگاه خود را عوض نموده است و درصدد حمایت از شرکت های دانش بنیان تسهیلاتی اعطا می نماید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 110 شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می نمایند که به مرحله صادرات رسیده اند، گفت: بعضی از این شرکت های دانش بنیان تنها محصول خود را صادر می نمایند و تمایلی به فروش آن در کشور ندارند؛ این نشان می دهد بعضی از شرکت ها پیشرفت داشته اند و تنها جذابیت کارشان صادرات محصولات شان است.

مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه حوزه سلامت از بخش هایی است که باید به آن توجه ویژه ای گردد، گفت: سلامت دیجیتال زیرمجموعه حوزه سلامت است که احتیاج به سرمایه گذارانی دارد؛ ما اخیرا پیشنهادات بانک هایی برای سرمایه گذاری در این حوزه داشتیم که باید برای سرمایه گذاری روی این شرکت ها ارزیابی هایی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 698

به "110 شرکت دانش بنیان حوزه سلامت محصول صادراتی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "110 شرکت دانش بنیان حوزه سلامت محصول صادراتی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید