حاجی میرزایی: ماموریت اصلی آموزش و پرورش را رها کردیم و جای آن نیرو برای دانشگاه تربیت می کنیم!

به گزارش بازی های اندروید، وزیر آموزش و پرورش گفت: باید غالب محتوای آموزشی ما در راستای تربیت باشد نه اینکه ما دانش آموزان را برای کنکور تربیت کنیم.

حاجی میرزایی: ماموریت اصلی آموزش و پرورش را رها کردیم و جای آن نیرو برای دانشگاه تربیت می کنیم!

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای دانشجویی استرالیا applyabroad هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی بازی های اندروید، عصر روز گذشته محسن حاجی میرزایی در سومین جلسه شورای عالی نماز وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در حوزه نماز تاکید می کنم هر کاری تا کنون بوده همچنان با قوت در این حوزه ادامه پیدا کند چون ایمان داریم باید به بحث نماز بیش ازپیش توجه گردد لذا پیشنهادات ارائه شده را در این زمینه می پذیریم.

وی اضافه نمود: ماموریت اصلی آموزش و پرورش تربیت است و رکن اصلی این تربیت نماز است لذا در سند تحول نیز به این موضوع اشاره شده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: متاسفانه ما در دهه های اخیر این ماموریت را رها کردیم و به جای آن نیرو برای دانشگاه تربیت می کنیم لذا آموزش و پرورش نباید به این سمت برود بلکه باید کار اصلیش تربیت باشد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش مستقل از دانشگاه است و نباید مقدمه دانشگاه باشد بلکه باید به گونه ای عمل کند که دانش آموزان بتوانند از ارزش های دینی خود دفاع نمایند و یک مهارت را قبل از فارغ التحصیلی فراگیرند.

وزیر آموزش وپرورش گفت: باید شرایط خود را برای تربیت انسانی در تراز جمهوری اسلامی مهیا کنیم.

وی اضافه نمود: افراد در حالی در اختیار ما جهت تربیت قرار می گیرند که در بهترین سن قرار دارند بنابراین باید غالب محتوای آموزشی ما در راستای تربیت باشد نه اینکه ما دانش آموزان را برای کنکور تربیت کنیم.

وی گفت: امیدواریم به گونه ای کار کنیم که در سرانجام کار انسانی را پرورش داده باشیم که بگردد گفت این محصول جمهوری اسلامی ایران است.

حاجی میرزایی با تاکید بر بازگشتن به ماموریت اصلی آموزش و پرورش که همان تربیت است، اظهار کرد: باید کوشش کنیم انتظارات رهبر معظم انقلاب را از آموزش و پرورش برآورده سازیم و به تدریج به جهت اصلی آموزش و پرورش برگردیم.

وی در سرانجام توضیح داد: از هیچ کوششی برای توسعه و تقویت نماز دریغ نمی کنیم.

علیرضا کاظمی نیز در این جلسه اظهار کرد: مهم ترین اقدام در حوزه نماز تدوین سند جامع تقویت و تعمیق فرهنگ نماز است و این سند از مهم ترین اسناد بالادستی برای تحقق راه حل 1.3 سند تحول بنیادین است بنابراین برای اجرایی شدن این موضوع اقدامات متعددی انجام دادیم.

وی اضافه نمود: سند جامع نماز، توضیح وظایف بخش های مختلف آموزش و پرورش را در مدرسه و ستاد تدوین و نقشه راه توسعه نماز را طراحی نموده است تا در این راستا فعالیت کنیم.

کاظمی ادامه داد: محتواهای خوبی در حوزه آموزش نماز فراوری شده است به ویژه تفسیر و تحلیل پیغام های رهبر معظم انقلاب که تحت عنوان نور ولایت صورت گرفت همچنین تدوین کتاب لحظه های نورانی با هدف ارتقای کیفیت نماز جماعت صورت گرفت.

وی از برگزاری پیش اجلاس های سراسری نماز نیز در 32 استان و 714 منطقه با هدف تجلیل از مدیران و مدارس پیروز، ایده ها و تجربیات ارزشمند اطلاع داد و اظهار کرد: اولین جشنواره فرهنگی هنری گلدسته سرو برای دعوت به نماز با استفاده از ظرفیت های هنری به میزبانی استان گلستان برگزار گردید و تعداد 34 هزار دانش آموز در 11 رشته گروهی آثار خود را ارائه کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش از انتخاب این دستگاه به عنوان دستگاه برتر در حیطه نماز اطلاع داد و توضیح داد: کارگروهی برای هم افزایی فعالیت های نماز تشکیل دادیم تا به برطرف مسائل بپردازیم.

وی ادامه داد: مهم ترین برنامه و وظیفه ما در کنار فعالیت های شناختی و معرفتی، توسعه و ترویج اقامه نماز جماعت در مدارس است تا بتوانیم در صددرصد مدارس کشور نماز جماعت با کیفیت برگزار کنیم.

کاظمی از فعالیت 70 هزار ائمه جماعت روحانی و غیرروحانی در مدارس اطلاع داد و اضافه نمود: برای تحقق مفاد سند طرح جامعه توسعه نماز تقسیم کار کردیم لذا در آموزش ابتدایی برای اولین بار جشن تکلیف عشایر و جشن آموزش عملی نماز نیز در پایه سوم ابتدایی برگزار گردید.

وی گفت: موضوع گنجاندن مسائل مربوط به نماز در برنامه تدبیر و توانمندسازی معلمان ابتدایی نیز باید صورت گیرد. در حوزه آموزش متوسطه نیز زنگ نماز در برنامه مدرسه گنجانده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 248

به "حاجی میرزایی: ماموریت اصلی آموزش و پرورش را رها کردیم و جای آن نیرو برای دانشگاه تربیت می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: ماموریت اصلی آموزش و پرورش را رها کردیم و جای آن نیرو برای دانشگاه تربیت می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید