روایت جمهوری اسلامی از توئیت دردسرساز قالیباف

به گزارش بازی های اندروید، روزنامه جمهوری اسلامی از نقش محمدباقر قالیباف در برهم خوردن برنامه تیم مذاکره کننده ایرانی در وین گلایه کرد.

روایت جمهوری اسلامی از توئیت دردسرساز قالیباف

این روزنامه نوشت: خبر دستیابی ایران به نخستین محصول غنی سازی شده 60 درصدی را به جای اینکه سخنگو یا رئیس سازمان انرژی اتمی یا رئیس جمهور آن هم به صورت رسمی اعلام نمایند، همگی از یک توییت رئیس مجلس شنیدند.

نکته قابل تامل اینکه دولت و زیرمجموعه آن نه منشا خبر بلکه بدل به تاییدنماینده خبر شدند! آن هم در حالیکه رئیس سازمان انرژی اتمی، قبلاً اعلام نموده بود که به طور همزمان در حال غنی سازی 60 درصدی و 20 درصدی اورانیوم هستیم.

ایران به غنی سازی 60 درصد رسید

معاون سیاسی وزیر خارجه هم 24 فروردین از شروع غنی سازی 60 درصدی خبر داده بود. اینکه چرا محمد باقر قالیباف در کار یک سازمان دیگر مداخله نموده و اجازه نداده همانطور که شروع خبر را سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه اعلام نموده، خاتمه بندی آن را هم خودشان اعلام نمایند، نمی تواند تنها یک ذوق زدگی یا بی سلیقگی باشد.

به نظر می رسد دولت برای اعلام خبر قطعی رسیدن به غنی سازی 60 درصدی برنامه ریزی یا زمان بندی خاصی با توجه به مصالح و ابعاد مختلف و پیچیده پرونده هسته ای داشته است؛ آنهم در حالیکه مذاکرات وین در جریان است. اما بعد از توئیت شتابزده رئیس مجلس، رئیس سازمان انرژی اتمی نیز خبر را تایید کرد. در این میان، نقش رسانه ملی هم مثل همواره بی بدیل بود!

منبع: فرارو
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1140

به "روایت جمهوری اسلامی از توئیت دردسرساز قالیباف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جمهوری اسلامی از توئیت دردسرساز قالیباف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید