معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت: استفاده از ماسک به صورت عمومی، رعب و وحشت به وجود می آورد

به گزارش بازی های اندروید، خبرنگاران/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت شیوع ویروس کرونا در جنوب کرمان را تکذیب کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت: استفاده از ماسک به صورت عمومی، رعب و وحشت به وجود می آورد

دکترعلی اصغر خیرخواه در گفت و گو با بازی های اندروید، در پاسخ به یک سری شایعات در فضای مجازی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در جنوب استان کرمان و فوت و بستری شدن تعدادی از مبتلایان به این ویروس در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت با رد این موضوعات گفت:چنین چیزی صحت ندارد. متاسفانه در جامعه فضایی به وجود آمده است که حتی اگر کسی سکته مغزی هم بکند، می گویند کرونا گرفته بود.

وی از آمادگی همه مراکز درمانی جنوب کرمان در مواجهه با ویروس کرونا خبر داد و گفت: همه تمهیدات لازم بهداشتی به صورت جدی در نظر گرفته شده است و طی روزهای اخیر آموزش های لازم به پرسنل بیمارستان ها داده شده است و امیدواریم مورد مثبتی در استان کرمان و جنوب کرمان پیش نیاید.

خیرخواه استفاده از ماسک را به صورت عمومی زمینه ایجاد رعب و وحشت در جامعه مطرح نمود و اضافه کرد: مردم باید تنها بهداشت فردی را رعایت کنند و به ایجاد رعب و وحشت در جامعه کمک نکنند.

وی ضمن توصیه همگان به رعایت بهداشت فردی اظهار کرد: باید از نزدیک شدن به افرادی که علائم آنفلوآنزا دارند، خودداری شود و تنها راه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه بسیار آسان است. در این شرایط باید از روبروسی و رفت و آکدهای خانوادگی پرهیز شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در پاسخ به این سوال که بیشترین گروه های سنی که تحت تاثیر این ویروس قرار می گیرند چه افرادی هستند؟ اظهار کرد: بیشتر کسانی که دارای بیماریهای زمینه ای بوده و یا افراد مسن بیشتر از سایر افراد جامعه تحت تاثیر ویروس کرونا قرار می گیرند.

وی از آموزش و آمادگی پرسنل بیمارستانی در مواجهه با شیوع احتمالی ویروس کرونا خبر داد و گفت: از دو هفته بیش در همه مراکز درمانی جنوب کرمان تمهیدات بهداشتی را پیش بینی کردیم که اگر موارد مشکوکی دیده شد مسئله ای پیش نیاید.

خیرخواه انتشار تصویر استفاده یکی از پرسنل بیمارستان را از پاکت فریزر و دستکش معمولی (آشپزخانه) در فضای مجازی که ادعا شده به یکی از مراکز درمانی جنوب کرمان تعلق دارد را نوعی کم لطفی فضای مجازی و برخی افراد دانست و گفت: این موضوع صحت ندارد و قرار نیست تمام خدمات در موردی که نیاز نیست ارایه شود. اگر 24 ساعته ماسک تولید بشود باز جوابگو نخواهد بود ضمن اینکه پرسنل و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنند و اگرعکسی پخش بشود مستند بر این نیست که بیماری شیوع پیدا کرده است.

وی در پاسخ به این سوال آیا شرایط آب و هوایی در کاهش شیوع بیماری و بیمارزایی ویروس کرونا تاثیر دارد؟ نیز به بازی های اندروید گفت: شیوع ویروس کرونا قابل پیش بینی نیست و آب و هوای گرم شاید در کاهش فرایند شیوع بیماری موثر باشد اما صبحت هنوز عملی نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بار دیگر با تاکید بر اینکه در کل استان کرمان و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز هیچ مورد اثابت شده ای از کرونا ویروس نداشته ایم،به اهالی رسانه توصیه کرد: به رسانه ها توصیه می کنم برای حفظ آرامش مردم از پخش تصاویری که پرسنل بیمارستان در حال آماده سازی هستند خودداری کنند زیرا وقت مسئولان با این حاشیه های گرفته می شود.

خیرخواه بر رعایت بهداشت فردی تاکید کرد و اضافه کرد: همه چیز را در صورت لزوم به صورت شفاف بیان خواهیم کرد اما در شرایط کنونی همه را بر رعایت بهداشت فردی دعوت می کنیم. باید مطرح نمود که از دو هفته پیش که هیچ خبری از بیماری نبود جلسات متعددی جهت هماهنگی لازم با فرمانداران و مدیران مراکز درمانی تشکیل شده است.

وی از ارایه آموزش های بهداشت فردی به همراه اجرای طرح قطره خبر داد و گفت:در حال انجامی طرح قطره در جنوب استان کرمان هستیم که همکاران با مراجعه به درب منازل در حال انجام آن هستند که در این طرح به مردم توصیه می شود حتما مسائل بهداشتی را رعایت و نحوه شستشوی دست ها را به مردم آموزش می دهند.

به گزاش بازی های اندروید، طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در جیرفت و فوت یک نفر و بستری شدن تعدادی مبتلا در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت به همراه تصویر استفاده از دستکش آشپزخانه و پاکت فریزر که نشان دهنده کمبود امکانات در این بیمارستان بود، در فضای مجازی دست به دست می شد که با واکنش مردم به همراه بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 316

به "معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت: استفاده از ماسک به صورت عمومی، رعب و وحشت به وجود می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون دانشگاه علوم پزشکی جیرفت: استفاده از ماسک به صورت عمومی، رعب و وحشت به وجود می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید