همکاری بانک صادرات ایران و استصنا برای ساخت 50 هزار میلیارد ریال تجهیزات صنعت نفت

به گزارش بازی های اندروید، خبرگزاری خبرنگاران- در سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی مدیران عامل بانک صادرات ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران استصنا تفاهم نامه ای به ارزش پنج هزار میلیارد تومان امضا کردند.

همکاری بانک صادرات ایران و استصنا برای ساخت 50 هزار میلیارد ریال تجهیزات صنعت نفت

به گزارش خبرنگاران ، حجت اله صیدی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: قرارداد دو هزار میلیارد تومانی قبلی با انجمن استصنا سال جاری به پنج هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که قطعا سال آینده نیز حجم آن افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با اظهار امیدواری نسبت به صرف سالانه پنج هزار میلیارد تومان برای فراوری تجهیزات صنعت نفت و توسعه کارخانجات این صنعت گفت: همکاری با استصنا تجربه خوبی بود که الگویی برای توسعه همکاری ها در حوزه تامین مالی طرح های توسعه ای کشور به دست داد.

وی با بیان این که سازندگان تجهیزات سنگین از جلوه های شکوه و عظمت ایران اسلامی به شمار می آیند، اظهار کرد: این سازندگان در بخش نفت، گاز و پتروشیمی اشتغال ایجاد می نمایند، کشور را از وابستگی مالی می رهانند و امید را به جوانان باز می گردانند؛ به طوری که امروز می بینیم به همت اعضای انجمن استصنا، صنعت ماشین سازی و تجهیزات بخش انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی ایران پیشرفت های بسیاری داشته است.

صیدی گفت: مایه افتخار بانک صادرات ایران است که طی سه سال همکاری با استصنا، تامین مالی ریالی و اعتباری برای یکایک سازندگان این انجمن صورت گرفت و اعضای انجمن توانستند موجبات سرافرازی کشور را در مقابل سازندگان خارجی فراهم نمایند.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با ابراز خشنودی از این که امروز سازندگان داخلی تجهیزات نفت توانسته اند جای سازندگان خارجی را بگیرند و حتی در خارج از کشور برای اجرای پروژه های بزرگ منطقه وارد قراداد شوند، گفت: با آن که از سال 2018 ، فشار تحریم ها بسیار سنگین بود و حتی بعضی از دارندگان فناوری روز اروپا و دنیا با وجود انعقاد قرارداد نتوانستند به همکاری خود با ما ادامه دهند؛ اما خوشبختانه انجمن استصنا جای خالی سازندگان خارجی را به نحو شایسته ای پر کرد؛ به طوری که امروز با اقدامات ظریف و ارزشمند این انجمن، شاهد افتتاح چند کارخانه پتروشیمی و پتروپالایشگاهیم.

در این مراسم رییس هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران استصنا نیز با بیان این که سابقه این تفاهم نامه به دو سال قبل باز می شود، گفت: بانک صادرات ایران اولین بانکی است که با انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت تفاهم نامه امضا نموده و تسهیلات ویژه ای را به بخش فراوری به خصوص ساخت تجهیزات اختصاص داده که بیش از 60 درصد این تسهیلات جذب شده است.

احسان ثقفی اضافه نمود: این فرایند با توجه همکاری های بین بانک و انجمن، افزایش سقف اعتبارات و امتیازات قابل توجهی را برای سازندگان صنعت نفت در پی داشته است.

وی با ابراز خرسندی از تداوم این همکاری و استفاده از ظرفیت اعتبارات اسنادی ریالی بانک اضافه نمود: در مورد اعتبارات اسنادی ریالی کاملا با بانک تفاهم داریم و امیدواریم که اعتبارات اسنادی ریالی در صنعت پتروشیمی توسعه یابد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 1597

به "همکاری بانک صادرات ایران و استصنا برای ساخت 50 هزار میلیارد ریال تجهیزات صنعت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری بانک صادرات ایران و استصنا برای ساخت 50 هزار میلیارد ریال تجهیزات صنعت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید