کرونا در اروپا، از افزایش بیماران کرونایی در ارتش آلمان تا ماسک اجباری در مجامع عمومی بلغارستان

به گزارش بازی های اندروید، جدیدترین خبرهای کرونایی از گوشه و کنار اروپا که در رسانه ها منتشر می گردد از افزایش بیماران کرونایی در ارتش آلمان و اعمال محدودیت های گسترده تر در این اتحادیه حکایت دارد.

کرونا در اروپا، از افزایش بیماران کرونایی در ارتش آلمان تا ماسک اجباری در مجامع عمومی بلغارستان

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل بازی های اندروید، کرونا و عواقب آن همچنان تیتر اول بسیاری از رسانه های اروپایی است.

هشدار کمیسیون اروپایی درباره جدایی اروپا در دوران بحران کرونا

پائولو جنتیلونی کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا درباره خطر افزایش شکاف های اقتصادی بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیامد بحران کرونا هشدار داده و گفت: در این صورت بسیار سخت است که اتحادیه اروپا را منسجم نگه داریم.

وی در مصاحبه با رسانه Circo Massimo تاکید نمود که من اطمینان دارم که راهی برای تبادل نظر با آلمان در این باره وجود خواهد داشت. کلمه کلیدی همبستگی است.

وی اضافه کرد: ما به یک طرح مشترک برای شروعی جدید در اروپا احتیاج داریم. دولت ها باید در این باره به توافقی دست یابند. کمیسیون اتحادیه اروپا برای دستیابی به این توافق و ابزار لازم برای تامین اقتصادی آن همه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

این کمیسر ایتالیایی اروپا تاکید نمود که بدون برنامه مشترک حتی کشورهای ثروتمندتر عضو اتحادیه اروپا هم نمی توانند راهی برای خروج از این بحران وحشتناک بیابند.

انتقال بیماران سخت کرونایی فرانسه به آلمان، سوئیس و لوکزامبورگ

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور فرانسه هلیکوپترهای ارتش این کشور بیماران سخت کرونایی را از استراسبورگ به فرانکفورت و برن منتقل می نمایند.

ارتش آلمان هم در انتقال این بیماران به فرانسه یاری می نماید. به گفته مقامات دولتی فرانسه تا به حال بیمارستان هایی در آلمان، سوئیس و لوکزامبورگ 80 بیمار کرونایی از فرانسه را پذیرفته اند.

اجباری شدن استفاده از ماسک در مجامع عمومی بلغارستان

بلغارستان هم به منظور مقابله با شیوع کرونا پوشیدن ماسک در اماکن عمومی را برای شهروندان الزامی نموده است. البته وزارت بهداشت این کشور درباره نوع ماسکی که باید استفاده گردد اظهار نظری ننموده است.

این دستور در حالی صادر شده است که ماسک ها در داروخانه های این کشور کالای کمیابی است.

فرانسه هم حدود 10 میلیون ماسک را از کشور چین دریافت می نماید. فرانسه اعلام نموده که هر هفته به حدود 40 میلیون ماسک احتیاج دارد که خود تنها می تواند حدود 8 میلیون فراوری کند.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ارتش آلمان

بر اساس آمارهای رسمی شمار مبتلایان به کرونا در ارتش آلمان هم به شدت افزایش پیدا نموده است. خدمات پزشکی از 187 مورد ابتلای قطعی به کرونا و 767 مورد مشکوک به این بیماری در ارتش آلمان خبر داده اند.

هشدار درباره تعمیق شکاف های اجتماعی در آلمان

در جریان شیوع کرونا در آلمان کریستوف بوتروگ، از محققان فقر در آلمان بر این عقیده است که این بحران می تواند شکاف بین فقیر و غنی در آلمان را همچنان بیشتر کند. وی هشدار داد که ویروس کرونا می تواند به صورت یک قرص جدایی اجتماعی در جامعه آلمان عمل کند.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هم با وجود شیوع ویروس کرونا خواهان باز شدن مرزهای کشورهای اروپایی بر روی کارگران فصلی برداشت محصولات شده است.

ایالت بایرن آلمان هم برای مقابله با شیوع کرونا قرنطینه خانگی در این منطقه را تا سرانجام تعطیلات عید پاک تمدید کرد.

استفاده از ماسک در سوپرمارکت های اتریش اجباری می گردد

سباستین کورس ، صدر اعظم اتریش هم استفاده از ماسک به هنگام خرید از سوپرمارکت ها را برای همه الزامی نموده و تاکید نموده که مسئولین سوپر مارکت ها باید این ماسک ها را در بین خریداران تقسیم نمایند.

شاهزاده چارلز، پسر ارشد ملکه الیزابت دوم هم که اخیرا تست کرونایش مثبت اعلام شده بعد از بهبود نسبی قرنطینه را ترک می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: droidgamers.ir شناسه مطلب: 270

به "کرونا در اروپا، از افزایش بیماران کرونایی در ارتش آلمان تا ماسک اجباری در مجامع عمومی بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از افزایش بیماران کرونایی در ارتش آلمان تا ماسک اجباری در مجامع عمومی بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید